Tchibo top výrobky

Vybíráme nejlepší dárky z nabídky oblíbeného obchodu Tchibo

Nejdražší káva na světě

Hlavní stránka » Nejdražší káva na světě

Káva dnes náleží mezi 5 nejdůležitějších světových komodit. Pěstuje se ve více než 60 oblastech okolo rovníku a přináší obživu 25 milionům lidí.

Pokud toužíte ochutnat nejdražší kávu, která je vůbec k dostání, zřejmě vám bude nabídnuta některá z těchto tří: Kopi Luwak z Filipín, Blue Mountain z Jamajky a havajská káva Kona. Jejich ceny mohou dosahovat i 20 až 25 tisíc korun za kilogram.

Skutečně pikantní: Káva získaná z trusu!

Káva Kopi Luwak je oproti ostatním skutečný unikát – její zrna se totiž získávají z trusu kunovitého zvířátka cibetky, načež se tradičně upraží. Na světě se jí vyprodukuje jen 250 kilogramů ročně, a znalci ji oceňují pro nenapodobitelnou chuť. Tu způsobuje zřejmě fermentační proces v žaludku cibetky.

Tchibo Privat Kaffee Oro de Nariño

Nejdražší káva v nabídce společnosti Tchibo je Privat Kaffee Oro de Nariño. Tato vybraná zrnková káva Arabica jemně voní po vlašských ořeších a mandarince. Získává se výhradně z farem s certifikátem Rainforest Alliance, které se nachází vysoko v Andách.

Zdejší tropické klima a vulkanická půda vytváří optimální podmínky pro její pěstování. Místní rolníci zdědili svou půdu po rodičích a velmi si jí váží. Sklizeň má pro ně cenu zlata. A to všechno jde z této vynikající kávy cítit.

Tchibo vyhlašuje pravidelně Dny kávy, kdy si ji můžete koupit levněji, a mít tak z tohoto celosvětově oblíbeného nápoje ještě větší požitek.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: