Tchibo top výrobky

Vybíráme nejlepší dárky z nabídky oblíbeného obchodu Tchibo

Historie kávy

Hlavní stránka » Historie kávy

Věděli jste, že každý den se na zeměkouli vypije okolo 2 miliard šálků kávy? Tento úžasný nápoj pochází z Etiopie, a z Arábie se dostal do světa díky Holanďanům v roce 1616.

Ve Francii si kávy natolik cenili, že za poškození kávovníku ukládali v 17. století dokonce trest smrti. Dnešní káva pěstovaná ve Střední a Jižní Americe pochází z kávovníku, který byl přivezen v 18. století do Evropy.

Dokonalý relax s kávou

Pokud pijete pouze kvalitní kávu, jemně umletou a dobře připravenou, určitě tím prospějete svému zdraví. Odborníci dnes kávu považují za obohacující nápoj, díky kterému se cítíme svěže a v pohodě.

Nejúčinnější odpočinek během dne si údajně zajistíte tak, že vypijete šálek kávy a na čtvrt hodiny si lehnete. Je to právě ta doba, než začne působit kofein. Mimochodem, lepší káva obsahuje obvykle méně kofeinu a také vyniká jemností.

Tchibo – legenda v zasílání kávy

Na základě myšlenky dodat zákazníkům dobrou kávu poštou vznikla roku 1949 v německém Hamburku společnost Tchibo. Jejími zakladateli byli Max Herz a Carl Tchiling-Hiryan.

Do té doby nepoužívaný způsob dopravy kávy se rychle ujal a firma začala rychle růst. Nyní Tchibo zaměstnává okolo 11 000 pracovníků a představuje unikátní podnikatelský koncept, kombinující jak prodej kávy a výrobků, tak vyhledávané služby – vlastní kávové bary.

Podívejte se i na Tchibo Caffisimo novinky.

Vložit komentář

Jméno:
*
Uri:
E-mail:
Komentář: